Drodzy rodzice i nie tylko….
W AMI rewolucja ! Zaczynamy przygodę z mikropolaryzacją.
Już spieszymy z wyjaśnieniem o co dokładnie chodzi….
Co to jest mikropolaryzacja ?
Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS jest metodą wykorzystującą zjawisko plastyczności mózgu – wspomaga proces odbudowy i tworzenia nowych połączeń nerwowych, umożliwia przywrócenie integralności centralnego układu nerwowego. Jest również metodą wspomagającą proces terapeutyczny – obserwuje się wyższą skuteczność i efektywność terapii aż o 44 % !!!!!
Mikropolaryzacja mózgu ma zastosowanie w terapii zaburzeń:
• opóźnionego rozwoju mowy,
• Zespołu Downa,
• autyzmu,
• wad genetycznych,
• mózgowego porażenia dziecięcego,
• udarów dlatego zapraszamy również seniorów
• zaburzeń psychoemocjonalnych,
• chorób psychicznych.
Korzyści terapeutyczne mikropolaryzacji
Zabiegi stymulujące korę mózgową w zakresie terapii zaburzeń mowy wpływają na poprawę rozumienia, rozwój mowy czynnej i fluencji słownej, usprawnienie procesów poznawczych: uwagi, pamięci długotrwałej, pamięci roboczej, wspieranie umiejętności szkolnych i procesu uczenia się oraz usprawnianie zdolności podejmowania decyzji i planowania.
Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS polega na przyłożeniu dwóch elektrod do głowy (anoda, katoda) oraz podaniu prądu o wartości nie przekraczającej zazwyczaj 1mA. Dochodzi wówczas do polaryzacji komórek piramidowych na ich błonie podstawowej w warstwach korowych mózgu. Stymulacja mózgu jest zabiegiem nieinwazyjnym, podczas którego pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.
Jak to wygląda w praktyce ?
Cykl terapeutyczny polega na 10 codziennych sesjach stymulujących z nie więcej niż 2 dniami przerwy. Mózg poddawany jest od kilku do kilkunastominutowej stymulacji prądem stałym, która odbywa się o stałej porze dnia (co 24 godziny). Podczas podpięcia zaleca się wykonywanie aktywności przyjemnych dla pacjenta, a neurorehabilitacja (w warunkach domowych) powinna odbyć się w czasie do 2 godzin po stymulacji prądem. Efekty obserwuje się po około 1-2 miesiącach po zakończonej serii zabiegów stymulujących. W celu uzyskania lepszych rezultatów zaleca się powtórzenie zabiegu, jednak nie wcześniej niż po 2-3 miesiącach. W tym czasie powinna być prowadzona systematyczna neurorehabilitacja.
Przeciwwskazania do stosowania przezczaszkowej stymulacji prądem stałym: padaczka, ciała obce w organizmie, rozrusznik serca, ciąża.
Przed rozpoczęciem zabiegów ważna będzie konsultacja z neurologopedą (pani Marta, pani Monika, pani Iza), które po określeniu problemu pacjenta przedstawią jasny i klarowny plan działania na kolejne dni. Następnym krokiem będzie wizyta u neurologa, który oceni czy zabiegi mogą być wykonane.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Panie Iza, Marta i Monika chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania
Do zobaczenia.