Dziękujemy za Państwa 1 procent, przekazywany od 2008 roku na rzecz naszej fundacji.
Fundacja AMI istnieje już od 2005 roku. Doświadczenie zdobyte przez lata funkcjonowania organizacji pozwoliło wypracować działania jak najlepiej wykorzystujące środki przekazane przez podatników. Nasze poczynania opieramy głównie na pomocy dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Jednak staramy się pamiętać o wszystkich podatnikach podejmując przedsięwzięcia na ich rzecz, bądź na rzecz ich bliskich.
Dzięki zaufaniu ludzi co roku możemy:
- finansować niepełnosprawnym dzieciom zajęcia terapeutyczne,
- edukować dzieci w palcówkach oświatowych,
- finansować dzieciom leki oraz turnusy rehabilitacyjne,
- zatrudniać kolejnych specjalistów,
- realizować finansowane z różnych źródeł projekty, gdzie jest wymagany wkład własny,
- pomagać rodzinom w pozyskiwaniu środków na rehabilitację i leczenie chorych dzieci,
- wprowadzać do pracy terapeutycznej kolejne metody,
- szkolić specjalistów oraz rodziców,
- pojawiać się na rozmaitych imprezach plenerowych.
Dziękujemy za każdy, nawet za ten najmniejszy „1,5 procent”, bo dzięki sumie wszystkich Państwa wpłat możemy pomóc tak wielu dzieciom. Trudno w prosty i krótki sposób opisać ile to dla nich i dla nas znaczy, najłatwiej powiedzieć, że bez Państwa nie bylibyśmy w stanie zapewnić opieki małym pacjentom. Dzięki takiej formy pomocy udaje nam się co roku pomóc wielu niepełnosprawnym dzieciom.
Fundacja AMI jest organizacją pożytku publicznego, dlatego prosimy – przekaż nam swój 1,5%.
Wyślij PITa przez Internet – kliknij w baner prowadzący do strony Ministerstwa Finansów.
Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38) wpisz proszę nasz
KRS:0000246136.
Z góry bardzo dziękujemy.
Jak przekazać 1,5 proc. podatku w zeznaniu podatkowym
W tym roku łatwiej przekazać 1,5 proc. swojego podatku. Nie trzeba już biec na pocztę albo do banku. Teraz przelewem zajmie się urząd skarbowy. Podatnik musi tylko wskazać w zeznaniu rocznym numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego fundacji (KRS),
1,5 proc. mogą przekazać podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych tj. zatrudnieni na etacie, przedsiębiorcy, uzyskujący przychody z umowy o dzieło i zlecenia, właściciele wynajmowanych nieruchomości. Może też to zrobić osoba opodatkowana w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. W zeznaniu za 2009r. z możliwości tej skorzystają również przedsiębiorcy rozliczający się stawką liniową oraz osoby płacące podatek od dochodów kapitałowych. Nie mogą natomiast przekazać 1,5 proc. przedsiębiorcy opłacający kartę podatkową oraz osoby, którym podatek rozlicza pracodawca. Wyliczony w zeznaniu 1,5 proc. podatku zaokrąglamy do pełnych dziesiątek groszy w dół. Urząd musi przekazać 1,5 proc podatku do końca lipca (w przypadku ryczałtowców do końca kwietnia). Oczywiście możliwe to będzie tylko wtedy, gdy podatnik złoży zeznanie w terminie (przy zasadach ogólnych do końca kwietnia, ryczałtowcy do końca stycznia).
Gdzie wpisać nasz numer KRS 0000246136:
- Ryczałtowcy – PIT-28 poz. 136-138
- Przedsiębiorcy – PIT-36 poz. 312-314
- Przedsiębiorcy-liniowcy PIT-36L poz. 108-110
- Pracownicy PIT-37 poz. 124-126
- Gracze giełdowi PIT-38 poz. 60-62.