2015 2 kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu w AMI

2 kwietnia obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu, Fundacja AMI dołącza się do AKCJI

AMI zachęca PRZYJDŹ, SKONSULTUJ, ZAPYTAJ
dla Twojego dziecka liczy się CZAS.

Autyzm wciąż pozostaje tajemniczym zaburzeniem mózgu. Osoby z autyzmem mają mini ami 4.4.2014 29problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I choć jest to najczęstsze zaburzenie rozwojowe (dotyka 1 na 300 dzieci w Polsce i 1% całej populacji ludzi na świecie), to świadomość autyzmu w społeczeństwie jest wciąż bardzo niska, a osoby nim dotknięte często spotykają się z krzywdzącymi komentarzami i okrutnymi zachowaniami otoczenia- co bardzo boli .

Dlatego Fundacja AMI chce wyjść na przeciw AMI036mmpojawiającym się problemom i zaprasza rodziców na bezpłatne konsultacje z psychologiem. Jedynym ratunkiem i szansą na samodzielność dla dzieci z autyzmem jest wczesna diagnoza oraz konsekwentna terapia, stąd Fundacja AMI zachęca przyjdź, zapytaj, skonsultuj.

Największym problem z jakim borykają się autyści w Polsce jest brak szybkiej diagnozy: rodzice ignorują pierwsze symptomy, lekarze pierwszego kontaktu często nie diagnozują prawidłowo pierwszych objawów. Fundacja AMI podkreśla iż terapia jest podejmowana zbyt późno, a to ona daje szansę na samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie

Oczekiwanie 18 miesięcy w kolejce do diagnozy autyzmu i jej ustalanie przez kolejne 2 miesiące to bezpowrotnie stracony czas. Szybkie wdrożenie terapii jest jednym z korzystnych rokowniczo czynników. Rok dla trzylatka to 33% jego życia! To tak jakby 20 latek oczekiwał 6,5 roku na diagnozę. A proporcje te są jeszcze bardziej niekorzystne biorąc pod uwagę ogromną dynamikę rozwoju w pierwszych latach życia.

Psychiatra dziecięcy uświadomi ci, że Tą dynamikę rozwoju możesz wykorzystać lub bezpowrotnie zaprzepaścić. Wybór jest prosty… Utrwalone i nie poddane oddziaływaniom deficyty rozwojowe znacznie trudniej poddają się terapii.

Fundacja AMI wychodzi naprzeciw lokalnej społeczności i prowadzi:

OŚRODEK REHABILITACYJNO-EDUKACYJNY AMI Ośrodek diagnozy i terapii dzieci z autyzmem w Zduńskiej Woli i Sieradzu jak również

Przedszkole dla dzieci z autyzmem AMIŚ w Zduńskiej Woli.

Do placówek AMI uczęszczają dzieci z całego województwa łódzkiego.

mini ami 4.4.2014 36Pierwsze Niepubliczne Przedszkole AMIŚ realizuje program dydaktyczno-wychowawczy oraz intensywne działania terapeutyczne. Ich podstawowym celem jest doprowadzenie do takiej poprawy stanu dziecka z autyzmem, aby mogło ono w przyszłości samodzielnie lub z minimalnym wsparciem funkcjonować w szeroko rozumianym środowisku społecznym.

tutaj zawsze świeci słońce

tutaj zawsze świeci słońce

OŚRODEK REHABILITACYJNO-EDUKACYJNY AMI Ośrodek diagnozy i terapii dzieci z autyzmem w Zduńskiej Woli i Sieradzu, prowadzi intensywne działania terapeutyczne i rehabilitacyjne dla dzieci, jak również diagnostykę w kierunku autyzmu współpracując z psychiatrą dziecięcym.

Poziom świadomości społeczeństwa wzrasta, dlatego jeśli pojawiają się wątpliwości co do funkcjonowania dziecka należy udać się na konsultację. Dobry psychiatra dziecięcy ustali diagnozę. Psychiatria dziecięca nieustannie zmaga się z powszechnie panującym poglądem: „ma jeszcze czas” lub „ja też mało mówiłem w jego wieku”.

 

Rodzicu, jeśli masz obawy zapraszamy na bezpłatne konsultacje
do Ośrodka AMI:

  1. Getta Żydowskiego 34 Zduńska Wola i
  2. Warcka 3, Sieradz.

Pamiętaj dla Twojego dziecka liczy się czas.

 

Fundacja AMI ma pod opieką ponad 200 dzieci, które regularnie uczestniczą w zajęciach terapeutycznych w naszych Ośrodkach.

 

Obecnie trwa nabór na bezpłatne zajęcia terapeutyczne w projekcie: POMAGAMY ODZYSKAĆ NADZIEJĘ, to szansa dla Twojego dziecko.

To co robimy możliwe jest  również dzięki Twojemu 1% podatku KRS 0000246136